kw
logo white

interim managementInterim management je služba poskytující klientovi dočasné manažerské zdroje a manažerské dovednosti v rámci krátkého či předem jasně dohodnutého období. Tato exekutivní manažerská služba poskytuje firmě klienta možnost překonat období krize či transformace, případně proces konkrétní změny, kterou chce klient ve své firmě provést.

Spolehlivý partner pro řízení firmy - Interim manažer

Interim management je vhodný ve chvíli, kdy potřebujete rychle a na nezbytnou dobu spolehlivého partnera pro řízení celé firmy či její části (obchod, výroba), přičemž se jeví, že jak nikdo zevnitř firmy, tak nikdo z vnějšku firmy není vhodný či dostatečně osvědčený.

Interim management je stále populárnější a oblíbenější mezi vlastníky firem nejen z důvodu dobrého poměru cena/výkon, ale také pro svou přidanou hodnotu:

 • rychlá návratnost investice – interim manažer je osvědčený ve svých dovednostech, odbornostech a schopnosti dosahovat rychle žádoucích výsledků,
 • rychlost nasazení a změn – interim manažer může nastoupit na projekt ze dne na den, stejně tak rychle dává do pohybu žádoucí a nezbytné změny ve firmě klienta,
 • odbornost – mnohaleté manažerské zkušenosti a osvědčenost na projektech, za kterými jsou vidět výsledky je nezbytným předpokladem zkušeného a kvalitního interim manažera,
 • objektivita – interim manažer není „postižen“ firemní kulturou, vnitrofiremními vztahy a vazbami ani profesní deformací dané firmy, nabízí tak svěží pohled, koncentruje se na to, co je nejlepší pro danou firmu, nikoliv pro jednotlivce,
 • zodpovědnost – interim manažer je orientován na výsledky, řídí se heslem „make it happen“, nebo-li koncentruje se totálně na dosažení cíle,
 • efektivita – interim manažer provádí efektivně viditelné změny v organizaci, přináší přidanou hodnotu pro firmu klienta díky svým odborným zkušenostem (firma nemusí procházet procesem změny s riskováním přešlapů typu „pokus-omyl“),
 • závazek – interim manažer je zpravidla motivován podílem na výsledku, tzv. „success fee“ stejně jako dobře odvedenou prací, která je podkladem pro dobré reference do budoucna

Interim management jako služba má tyto fáze.

 • VSTUP – po počátečním kontaktu klienta s interim manažerem dochází k vyjasnění situace uvnitř klientovi firmy s jasným definováním cíle / cílů, kterých má interim manažer dosáhnout. Tato fáze zabere 1-2 osobní setkání.
 • DIAGNÓZA – interim manažer analyzuje osobně situaci uvnitř firmy klienta, aby pochopil problémy, příčiny problémů a kontext situace, v níž se daná firma nachází. Fáze „diagnózy“ zabere řádově jednotky dní.
 • PREZENTACE PROJEKTU – na základě analýzy (diagnózy) připraví interim manažer prezentaci projektu, kroků, které je nezbytné vykonat pro dosažení jasně definovaného cíle ze strany klienta. Projekt obnáší konkrétní strategické cíle, konkrétní úkoly a termíny, v nichž se bude projekt interim managementu realizovat. Klient se seznamuje s řešením, které navrhuje interim manažer a dává souhlas k hlubší spolupráci, případně přistupuje k odmítnutí další spolupráce.
 • IMPLEMENTACE PROJEKTU – interim manažer přebírá plnou zodpovědnost za realizaci / implementaci klientem odsouhlaseného projektu. Implementace projektu obnáší mimo jiné pravidelnou zpětnou vazbu interim manažera klientovi na bázi pravidelných setkání či porad. Tato fáze nejčastěji probíhá v rozmezí 6-12 měsíců.
 • EXIT – implementace projektu je u konce a interim manažer dává závěrečnou zprávu o stavu před / po projektu, o dosažených cílech a splnění mise. Nezřídka je následně v budoucnu interim manažer kontaktován klientem, aby proběhla konzultace – k určitému problému či nově vzniklé situaci. Možná je také varianta opětovného najmutí interim manažera pro nový projekt – transformaci, realizaci konkrétního úkolu atd.

Typické podnikatelské situace, kdy klienti využívají naší služby interim manažera: krize podniku nejrůznějšího druhu i příčin, náhlý odchod, dlouhodobá indispozice, nemoc, úmrtí či změna ve vrcholovém managementu firmy, nezbytnost realizace změn či transformace podniku, projekt management, akvizice podniku či jiné typy fúzí a převzetí firmy. Užití služby interim manažera je široká zejména pro schopnosti a jedinečnost osobností interim manažerů.

Proč spolupracovat s námi?

 1. otevřená komunikace, bez "omáček"
 2. spolehlivost, dobrá organizace a flexibilita
 3. profesionální výkon (vlastní analýza, prezentace, zacházení s informacemi, termíny...)
 4. výsledky, zkušenosti a ověřenost v čase
 5. pozitivní hodnocení projektů a dosažených cílů samotnými klienty
 6. rychlé a diskrétní jednání a rychlá reakce na problémy
 7. spokojenost desítek klientů

Zaujal Vás náš pohled na věc?

Vyplňte nezávaznou poptávku a sjednejte si s námi informativní schůzku vyplněním formuláře na spodní straně webu nebo nás kontaktujte e-mailem na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo na telefonu +420 603 995 052.

Joomla SEF URLs by Artio
Nezávazná poptávka - Restrukturalizace.cz
1000 znaků zbývá

Nezávazná poptávka

Napište nám naprosto nezávazně o možnost sjednání schůzky.

Telefonicky nebo emailem Vás budeme kontaktovat a popíšeme Vám podrobně postup, jak by se mohla naše případná spolupráce odehrávat.